Wystrzałowy stół na Sylwestra

Jak powinien wyglądać stół podczas sylwestrowej domówki? Co powinno się na nim znaleźć? Przyjrzyjmy się sylwestrowym dekoracjom i przekąskom.

Zanim w niebo wystrzelą sztuczne ognie zwiastujące nadejście Nowego Roku, większość z nas rozpocznie zabawę sylwestrową na domówce. Ta jedna z najpopularniejszych form spędzania ostatniej imprezy roku jest świetną okazją na przygotowanie kulinarnych i dekoracyjnych fajerwerków. Organizując domówkę, powinniśmy pomyśleć nie tylko o atrakcjach dla naszych gości, ale także o odpowiedniej aranżacji stołu. To od pomysłu na ten wieczór zależeć będzie, jaką funkcję będzie on pełnił. Jeśli zaplanowaliśmy tańce i zabawy na środku pokoju, to oczywiste jest, że ustawimy stół pod ścianą – stanie się on szwedzkim stołem z przekąskami. Natomiast jeśli nasza impreza będzie spokojniejsza i opierać się będzie głównie na siedzeniu i rozmowach, to stół stanie się centralnym punktem, na którym pojawi się bogatszy zestaw potraw.

Dekoracje na stole

Bez względu na to, jaką rolę na imprezie będzie pełnił stół, warto umieścić na nim elementy charakterystyczne dla imprezy sylwestrowej. Po pierwsze powinny się znaleźć na nim jakieś źródła światła, które stworzą świetny klimat zabawy przy zgaszonych głównych światłach w pomieszczeniu. Najlepiej do tego nadają się świeczki, ale podczas szampańskiej zabawy mogą się przewrócić i doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. O wiele bezpieczniej, i równie stylowo, jest ułożenie lub oplecenie stołu lampkami choinkowymi.

Jeśli podczas imprezy będziemy głównie siedzieć przy stole, to trzeba pomyśleć o odpowiedniej zastawie. Możemy zdecydować się na klasyczną białą lub czarną porcelanę. Oczywiście na stole powinny pojawić się dodatki w kolorze złotym i srebrnym. Mogą to być bombki choinkowe, gwiazdki lub stylowe wachlarze.

Klasyczną dekoracją sylwestrową są balony. Można je powiesić nad stołem lub wypełnić helem, a następnie przywiązać do innej dekoracji na stole, by swobodnie unosiły się nad blatem. Warto także użyć brokatu, który delikatnie rozsypany na obrusie będzie ładnie dekorować stół.

Ciekawym motywem sylwestrowym są zegary. Postawione na stole będą przypominać o zbliżającym się Nowym Roku – by przypadkiem nikt go nie przegapił – oraz staną się stylową dekoracją. Istotne jest, by wybrać te, które nawiązują do stylu całego przyjęcia. Więc jeśli wybraliśmy klasyczną zastawę, to postawmy na zegary czarno-białe. Jeśli natomiast organizujemy kolorową i szaloną imprezę, to zegary też powinny takie być.

Przekąśmy coś

Gdy na naszej imprezie goście będą głównie tańczyć, stać i się przemieszczać, to na stole powinniśmy postawić przede wszystkim przekąski. Nasz stół będzie pełnił funkcję małego bufetu, do którego goście podejdą i szybko coś zjedzą. Dlatego przygotowane przez nas dania powinny być proste i łatwe do zjedzenia. Świetnie do tego nadają się różnego rodzaju kanapeczki oraz tarty. Polecamy Wam szczególnie mini wytrawne tarty z pomidorami malinowymi, na które przepis znajdziecie tutaj: https://www.smakistyl.pl/mini-wytrawne-tarty-z-pomidorami-malinowymi.html. Na ciepło można przygotować kanadyjskie frytki z sosem Poutine (https://www.smakistyl.pl/kanadyjskie-frytki-z-sosem-poutine.html) lub różnego rodzaju pizze (https://www.smakistyl.pl/pizze-z-baklazana-z-mozzarella.html). Polecamy Wam zajrzeć na nasze przepisy, gdzie wybierając w wyszukiwarce hasło „przekąski” znajdziecie wiele innych pysznych pomysłów na szybkie sylwestrowe dania.

Pamiętajmy, że w Sylwestra chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Dekoracje i przekąski na pewno nam w tym pomogą, więc dajmy i w tym ponieść się sylwestrowemu szaleństwu.