Majowe śniadania na tarasie.

W majowe poranki na tarasie, balkonie czy ogrodzie, wyjątkowa atmosfera tworzy się sama – śpiew ptaków, otaczająca nas zieloność i ciepłe powietrze wystarczają, by mieć świetny humor. To, co możemy dodać od siebie to pyszne potrawy podane w wyjątkowy sposób – i to Wam właśnie polecamy! Poznajcie kilka nietypowych propozycji na stylizację majowych śniadań.

czytaj więcej

Zastawa stołowa: spoza klasyki

Nasze babcie i mamy trzymały w kuchni lub jadalni porcelanowe, klasyczne zastawy stołowe. Świat designu i wyposażenia kuchennego nieustannie jednak ewoluuje, wprowadzając nowe trendy i pomysły, a tradycyjne filiżanki i wazy odchodzą do lamusa. Jakie trendy w tej dziedzinie królują dziś, w 2024 roku? Oto kilka inspiracji, które możesz uwzględnić, gromadząc własną zastawę stołową.

czytaj więcej

Wiosenne bukiety kwiatów i dekoracje stołów, czyli sztuka florystyki

To, co z całą pewnością zawdzięczamy wiośnie, to między innymi budzące się do życia kwiaty. Jak ich nie uwielbiać? Pachną, zdobią, zachwycają! A do tego mogą stanowić prawdziwą sztukę, która ma nawet swoją własną nazwę. Mowa oczywiście o florystyce. W dzisiejszym artykule podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, jak stworzyć wyjątkowe wiosenne aranżacje kwiatowe, które ożywią Wasze wnętrza i uroczystości rodzinne.

czytaj więcej

Wiosenny spacer w zgodzie – z kulturą!

Nareszcie nadeszła - wyczekana wiosna! Ten okres w roku to czas, gdy natura budzi się do życia, a ogrody i parki stają się oazami spokoju. Wykorzystajcie to – zaplanujcie tej wiosny spacery po otaczających Was parkach i ogrodach, by garściami czerpać z pięknej pogody i malowniczych miejsc. Pamiętajcie jednak o kulturze ogrodów i o tym, by zachowywać się odpowiednio, szanując zarówno otoczenie, jak i innych spacerowiczów. Poznajcie kilka zasad savoir-vivre podczas wiosennych wizyt w ogrodach i parkach:

czytaj więcej