Pyszne i piękne – jak podawać lody?

Oto i on – smak lata! Nic tak szybko nie przywodzi na myśl gorącego słońca, relaksującego dnia na plaży czy długich wieczornych spacerów, jak pyszne, zimne lody! Polska zwariowała ostatnio na punkcie tych naturalnych, kupowanych w budkach czy foodtrackach, ale my dziś mamy dla Was kilka porad na temat tego, jak podawać lody w domu. Aż ślinka cieknie!

czytaj więcej

Kuchnia czy aneks kuchenny?

To odwieczny spór, który chyba nigdy nie zostanie jednoznacznie rozwiązany! Aneks kuchenny czy kuchnia? Co sprawdza się lepiej? Obecnie aneksy kuchenne stają się coraz bardziej popularne - poznajcie nasze za i przeciw!

czytaj więcej

Jednorazowa zastawa stołowa – tak czy nie?

No właśnie – jak to jest z tą papierową i plastikową zastawą stołową? Jest praktyczna, wygodna i może nadawać się na nieoficjalne przyjęcia. Ale czy tylko tam? Jakie jeszcze zalety i wady jednorazowej zastawy możemy wyróżnić?

czytaj więcej

Savoir-vivre w restauracjach w epoce covid

Rozmrażanie gospodarki stało się faktem już z początkiem maja – dla nas, kulinarnych łasuchów, najlepszą wiadomością była ta o ponownym otwarciu restauracji. Odwiedzania knajp w czasie, gdy wirus wciąż jest realnym zagrożeniem, musi być jednak okraszone pewnymi wyrzeczeniami. Jak zachowywać odpowiedni savoir vivre w czasie covid, aby nie najeść się wstydu w restauracji?

czytaj więcej