test

Świadkowa na weselu – strój zgodny z savoir-vivre

Sezon weselny trwa – późna wiosna i lato to czas, w którym najwięcej par decyduje się na ślubną uroczystość. Dla gości to doskonały moment, bowiem ciepłe dni ułatwiają decyzję o wyborze stylizacji. Jeśli jesteś świadkową na ślubie kogoś bliskiego, musisz wiedzieć, że według zasad savoir-vivre obowiązują Cię pewne zasady w doborze stroju. Jakie? Odpowiadamy!

czytaj więcej

Kwiatowe savoir-vivre

Kwiatowe savoir-vivre Walentynki to czas, kiedy kwiaciarnie toną w klientach – bukiety kwiatów schodzą wtedy jak ciepłe bułeczki. A czy wiecie jakie rośliny wypada kupować na Dzień Zakochanych i jak je wręczać, by pozostawać w zgodzie z zasadami savoir-vivre? Podpowiadamy!

czytaj więcej

Jak obchodzić się z parasolem?

Kwiecień-plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata! Tego aforyzmu uczyliśmy się w szkole podstawowej i trudno się z nim nie zgodzić. Kwiecień to taki miesiąc, który często zaskakuje wiosennym deszczem, niekiedy jeszcze przymrozkami. Warto przygotować się na niesprzyjającą aurę i nosić ze sobą parasol. A jeśli już mamy go przy sobie, dobrze wiedzieć, że używanie parasola wiąże się z pewnymi zasadami savoir-vivre. Zaskoczeni? Wyjaśniamy!

czytaj więcej

Jak z klasą zamawiać w restauracji?

Każdy z nas lubi od czasu do czasu zjeść coś pysznego, bez konieczności gotowania i zmywania. Weekendowe wyjście do restauracji to doskonały sposób na rozrywkę i współobcowanie z innymi ludźmi – ważne jednak, byśmy pamiętali nie tylko o tym, jak kulturalnie jeść, ale również – jak zamawiać dania zgodnie z savoir vivre. Podpowiadamy!

czytaj więcej