test

Wiosenny spacer w zgodzie – z kulturą!

Nareszcie nadeszła - wyczekana wiosna! Ten okres w roku to czas, gdy natura budzi się do życia, a ogrody i parki stają się oazami spokoju. Wykorzystajcie to – zaplanujcie tej wiosny spacery po otaczających Was parkach i ogrodach, by garściami czerpać z pięknej pogody i malowniczych miejsc. Pamiętajcie jednak o kulturze ogrodów i o tym, by zachowywać się odpowiednio, szanując zarówno otoczenie, jak i innych spacerowiczów. Poznajcie kilka zasad savoir-vivre podczas wiosennych wizyt w ogrodach i parkach:

czytaj więcej

TANECZNY SAVOIR VIVRE W 7 KROKACH

„W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą” - Paulo Coelho. Część z Was roztańczyła się już pewnie w noc sylwestrową, część cierpliwie czeka na bal karnawałowy, aby dać upust swojej energii, świetnie się przy tym bawiąc. A takim zabawom styczeń sprzyja jak żaden inny miesiąc! To idealny czas, by, oprócz podstawowych kroków, przypomnieć sobie podstawowe zasady, które rządzą na parkiecie. Ich znajomość z pewnością uchroni wszystkich przed szeregiem pomyłek, gaf, czyli tzw. faux- pas.

czytaj więcej

Nietaktowny prezent gwiazdkowy – co to znaczy?

Wręczanie i otrzymywanie prezentów to jedna z milszych bożonarodzeniowych tradycji. Lubimy je wybierać, kupować, wręczać, ale też odpakowywać i cieszyć się zawartością. Co jednak, jeśli wnętrze pudełka będzie nie tylko niedopasowane, ale też… sprawi przykrość? Dowiedzcie się, jakie prezenty mogą być uznane za nietaktowne i lepiej ich unikać.

czytaj więcej

Szkoła dobrego smaku: Sekrety savoir-vivre przy stole

W dzisiejszym świecie, w którym coraz więcej ludzi żyje w biegu, a posiłki konsumowane są na stojąco lub w pośpiechu przed komputerem, znaczenie savoir-vivre przy stole może wydawać się zapomniane. Jednak warto pamiętać, że zachowanie przy stole jest nie tylko oznaką dobrego wychowania, ale także wpływa na naszą relację z innymi oraz naszą samoocenę.

czytaj więcej