test

Wszystkie kolory lata w kanapce, czyli wietnamska Banh Mi

Banh Mi to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dań kuchni wietnamskiej, które zdobyło serca miłośników jedzenia na całym świecie. Ta pyszna kanapka łączy w sobie elementy kuchni wietnamskiej i francuskiej, tworząc wyjątkowe połączenie smaków i tekstur, a także wyjątkowych kolorów. Poznajcie bliżej Banh Mi!

czytaj więcej

Spring Rolls, czyli wiosna po wietnamsku

Wiosna, wiosna, wiosna ach, to ty! Już od kilku dni nie możemy przestać nucić tej piosenki. Wiosna pojawia się nie tylko w pogodzie, w modzie czy w wystroju wnętrz, ale także w kuchni. Na wiosnę chcemy jeść lekko i kolorowo. Zobaczcie, jak to robią w Wietnamie, jedząc Spring Rolls – nazwa tego dnia mówi sama za siebie. Wiosna już tu jest!

czytaj więcej

WIELKANOC BLISKO I DALEKO

Święta Wielkanocne już za pasem. Na naszych stołach znów zagoszczą jajka, chrzan i kiełbasa, a dom wypełni się zapachem białego barszczu. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak te same święta są obchodzone w innych krajach? Zaraz Wam to przybliżymy.W wielu miejscach na świecie Święta Wielkanocne są dużo ważniejsze niż Boże Narodzenie. Przygotowuje się przemarsze, procesje, spotkania z przyjaciółmi i rodziną, gdzie nie może zabraknąć charakterystycznych dań. Wszędzie oczywiście główną rolę odgrywa jajko, jednak inne potrawy różnią się w zależności od tradycji danego kraju.

czytaj więcej

Dobra naturalne, czyli jak wykorzystać kuchenne zasoby z różnych stron świata

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż uczucie chłodu w zimowe dni, kiedy temperatura naszego ciała jeszcze przez długi czas po powrocie do domu dochodzi do odpowiedniego pułapu. Jak więc sobie skutecznie pomóc i nie doprowadzić organizmu do stanu przeziębienia? Ciepły koc może być w tym przypadku niewystarczającym gadżetem, warto więc dodać do niego gorące i dodające energii napoje. Przepisy na nie możemy zaczerpnąć z różnych stron świata i wprowadzić je na stałe do codziennego menu. Poprawią one nie tylko nasze krążenie, ale poprawiają także samopoczucie podczas długich zimowych wieczorów.

czytaj więcej