test

Relaks na balkonie – „fenomen poranka” DIY

Nie ma nic przyjemniejszego niż relaksujący poranek na pięknie urządzonym balkonie lub tarasie, prawda? Mieszkańcy domów mają swoje wymarzone ogrody, ale ci, którzy na co dzień przebywają w blokach czy kamienicach, także mogą zagospodarować swoją przestrzeń, by stała się ona prywatną strefą wypoczynku. I to działającą jeszcze bardziej efektywnie! Jak?

czytaj więcej

Dobrana para, czyli swatamy danie z przyprawą! Część II - przyprawy korzenne

Na pewno każdy z Was używa w kuchni podstawowych przypraw, takich jak pieprz, sól, papryka, oregano, czosnek czy bazylia. Wachlarz możliwości przyprawowych jest jednak o niebo szerszy! Warto poznać jego uroki i w pełni korzystać z wszystkich smaków, łącząc je z tym, co najlepsze. Żeby Wam to ułatwić, przygotowaliśmy mały przewodnik po dobranych parach – przyprawach i potrawach. Dziś zapraszamy na część II, czyli niektóre przyprawy korzenne!

czytaj więcej

Jak nie dać plamy – o gotowaniu bez szkód

Wszyscy znamy to uczucie, gdy w pośpiechu albo pasji gotowania, poplamimy sobie ściany, utłuścimy blaty lub zniszczymy sprzęt kuchenny. Mieszkanie nie jest wieczne i pewne szkody będą prędzej czy później się pojawiać. Jak jednak je zminimalizować?

czytaj więcej

Odłącz zmysły, czyli sposób na relaks

W pandemii, której skutki odczuwamy już od naprawdę długiego czasu, spada nam samopoczucie, jesteśmy zestresowani i nerwowi, a przez długotrwałe odcięcie od świata, ciężko nam się zrelaksować. A co, gdyby istniała możliwość absolutnego wyciszenia ciała i umysłu, którego pozytywne konsekwencje są potwierdzone badaniami? Ta możliwość nazywa się floating.

czytaj więcej