test

Zastawa stołowa: spoza klasyki

Nasze babcie i mamy trzymały w kuchni lub jadalni porcelanowe, klasyczne zastawy stołowe. Świat designu i wyposażenia kuchennego nieustannie jednak ewoluuje, wprowadzając nowe trendy i pomysły, a tradycyjne filiżanki i wazy odchodzą do lamusa. Jakie trendy w tej dziedzinie królują dziś, w 2024 roku? Oto kilka inspiracji, które możesz uwzględnić, gromadząc własną zastawę stołową.

czytaj więcej

Wiosenne bukiety kwiatów i dekoracje stołów, czyli sztuka florystyki

To, co z całą pewnością zawdzięczamy wiośnie, to między innymi budzące się do życia kwiaty. Jak ich nie uwielbiać? Pachną, zdobią, zachwycają! A do tego mogą stanowić prawdziwą sztukę, która ma nawet swoją własną nazwę. Mowa oczywiście o florystyce. W dzisiejszym artykule podzielimy się z Wami kilkoma wskazówkami, jak stworzyć wyjątkowe wiosenne aranżacje kwiatowe, które ożywią Wasze wnętrza i uroczystości rodzinne.

czytaj więcej

NOWY ROK – NOWY KOLOR

Kolorem roku 2024 według Instytutu Pantone został Peach Fuzz, który ma „wzbogacać umysł, ciało i serce”. Czy zatem delikatna brzoskwinia odnajdzie się w kuchni? Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

czytaj więcej

Wokół prezentu, czyli czasem liczy się nie tylko wnętrze

No właśnie – znamy powszechną prawdę o tym, że najważniejsze jest to, co w środku, ale biorąc pod uwagę, że to stwierdzenie jest dość metaforyczne, możemy chwilę pochylić się nad tym, co „widoczne dla oczu”. Mowa tu oczywiście o opakowaniach na prezent. Poznajcie nasze sposoby!

czytaj więcej