Zielone oczyszczacze powietrza

Nasz narodowy #homeoffice trwa już tak długo, że powoli odzwyczajamy się od biur i porannych dojazdów do pracy. Dłuższe przebywanie w domu może być jednak okazją do tego, by wreszcie porządnie zadbać o swoje otoczenie, tak, by mieszkanie stało się idealnym miejscem i do życia, i do pracy. Pomogą w tym domowe rośliny doniczkowe, które nie tylko pięknie wyglądają, ale mogą też pomagać nam oddychać. Które wybrać?

Przyjazne dla zwierząt

Gromadząc rośliny do swojej domowej dżungli, musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy skutecznie oczyszczą powietrze, ale też na to, czy nie wpłyną negatywnie na zwierzęta czy dzieci. Rośliną, która spełnia oba te wymagania jest piękna, o długich, drobych listkach, przypominających palmowe, roślina zwana Chamedorą. Daktylowiec niski również świetnie oczyści powietrze i będzie przyjazny dla zwierzaków. To gatunek rośliny, którą w naturalnym środowisku można spotkać w północnych Indiach, ale też w Laosie i w Wietnamie. Daktylowiec niski może dorastać do 3 metrów, miejcie to na uwadze przy ciasnych i niskich pomieszczeniach. W biurowo-domowej przestrzeni świetnie sprawdzi się także zielistka – koty wręcz uwielbiają ją skubać, więc warto trzymać roślinkę poza ich zasięgiem.

Wyjątkowe i w trendach

Jeśli w Waszych domach nie mieszkają czworonogi, wybór roślinek do domowego biura znacznie się poszerza! Możecie przebierać w wielu rożnych kwiatkach, także tych bardzo ostatnio modnych, jak na przykład skrzydłokwiat! To piękna, rozłożysta zielona roślina o subtelnych, ale widocznych białych kwiatach – może osiągnąć duże wymiary i nie potrzbuje zbyt dużo opieki. Na biurku będzie wyglądać wyjątkowo. Żelaznym kwiatkiem, którego trudno Ci będzie uszkodzić, nawet przy minimalnej opiece, jest Sansevieria. Występuje w wielu różnych odmianach, ale każda z sansevier ma długie, szpiczaste liście, przypominające miecze.

Małe jest piękne

Jeśli chcecie po prostu upiększyć swoje domowe biuro, niekoniecznie zwracając uwagę na dodatkowe umiejętności roślinek, jak oczyszczanie powietrza, warto zwrócić uwagę na niewielkie kwiatki, które ozdobią Wasze miejsce pracy. Niewielka Monstera Monkey o naprawdę oryginalnych liściach albo wyjątkowo urokliwa Aspidistra wyniosła? Dobry wybór na biurko!