Zaproś gości do majowego stołu

Ach, cóż za cudowny miesiąc! Maj to jeden z najpiękniejszych okresów w roku – świat wokół zachwyca świeżością zieleni, a my nabieramy nowej energii do działania. To dobry moment na zmianę aranżacji jadalni – jak to zrobić, by nasz majowy stół nabrał nowych odcieni?

Majowy bez

Maj bez bzu? Niewyobrażalne! Dlatego kolejną aranżacją, jaką Wam polecamy, jest motyw bzu, w kolorach, które kochamy: biel, jasny fiolet, róż i ciemny fiolet. Postawcie na duży szklany wazon na środki stołu, a  w nim ułóżcie swoje kwiaty bzu. My rekomendujemy stół w całości fioletowy! Pięknie będą prezentować się ciemnofioletowe kwiaty na stole, przykrytym jasnofioletowym obrusem, a do tego różowe lub białe serwety. Niemniej jednak, każdy Wasz gość zakocha się także w kombinacji bzu we wszystkich czterech kolorach w jednym wazonie – taka wielobarwna kompozycja będzie symbolem rozkwitu wiosny! 

Leśna aranżacja

Jako że maj kojarzy się z pełnią rozkwitu drzew i kwiatów, warto spróbować w aranżacji symboliki lasu. Jeśli chcecie postawić na jeden, mocny element, zdecydowanie powinien to być duży stół z naturalnego drewna – taki nie potrzebuje już żadnej zbędnej oprawy w postaci obrusów czy bieżników. Niech zajmie centralne miejsce jadalni czy kuchni i cieszy oczy wszystkich gości. Taki stół przyozdabiamy jedynie praktycznymi rzeczami – kładziemy minimalistyczne białe lub beżowe talerze, sztućce w neutralnych kolorach i papierowe serwetki w barwach ziemi czy ciemnej zieleni. Idealną ozdobą na środku stołu będzie paproć lub wazon z liśćmi leśnych drzew – to jedyna dekoracja, na jaką powinniśmy sobie jednak pozwolić jako posiadacze tak pięknego stołu.

Drewno i trawa pampasowa

Bywa i tak, że w wielu domach prawdziwy drewniany stół to rzadkość – większość z nas stawia raczej na imitację tego szlachetnego surowca. Bez obaw – i takie stoły mogą pięknie się prezentować, jeśli tylko zadbamy o odpowiednią stylizację. Nasz stół możemy zaaranżować w stylu eko lub boho, ozdabiając go elementami trawy pampasowej, stojących w neutralnych, jasnoróżowych lub beżowych wazoników ceramicznych. Na środku możemy ustawić także wiklinowy koszyczek na owoce czy orzechy. Dla pełnego efektu przyda się również bieżnik czy serweta z juty albo delikatnego lnu. Do takiego stołu pasuje zastawa w stonowanych kolorach, najlepiej gładka. Jeśli masz ochotę na odrobinę podkręconą aranżację, dodaj sztućce w kolorze złota.

Biel na pięknym tle

Wszelkiego rodzaju drewniane lub drewnopodobne stoły doskonale skomponują się z bielą zastawy stołowej, serwet i motywem przewodnim w postaci konwalii. Te majowe kwiaty przepięknie wzbogacą aranżację jadalni. Możesz umieścić je w delikatnym białym wazoniku w centralnej części stołu. Możesz też zorganizować szklaną kulę, w której zmieści się nawet kilkanaście bukietów konwalii – efekt będzie oszałamiający! Do takiej stylizacji stołu polecalibyśmy jasnoszare serwetki i srebrne sztućce, które nie będą wybijać się na pierwszy plan, ale subtelnie uzupełnią Twoją wizję.