Z NOWYM ROKIEM SPOKOJNYM KROKIEM

Początek nowego roku to dla wielu z nas czas wielkich zmian i sumiennych postanowień. Szukamy innej pracy lub kolejnego hobby, obiecujemy sobie, że zaczniemy ćwiczyć, że poświęcimy więcej czasu bliskim, że będziemy zdrowiej się odżywiać. I o ile start mamy zawsze pełen werwy i zapału, tak później brakuje nam i chęci, i sił.

ZWOLNIJ JUŻ OD PROGU

Wraz z nowym rokiem przychodzimy do Was z nowym podejściem. Zacznijcie od drobnych zmian w stylu slow. Potężne rewolucje i pospolite ruszenia były znane w dziejach ludzkości, natomiast w życiu codziennym nie zawsze się sprawdzają. Zastanówcie się, sięgając w głąb siebie, za czym tęsknicie, czego Wam brakuje, w czym dostrzegacie sens. Zróbcie listę rzeczy, nad którymi chcielibyście popracować w 2024 roku, ale nie planujcie od razu zbyt wiele, nie stawiajcie poprzeczki zbyt wysoko, nie oczekujcie od się siebie za dużo.

CIERPLIWOŚĆ I KONSEKWENCJA

To piękny i niezwykle skuteczny zestaw cech, nad którym warto się pochylić. Tak naprawdę tylko wtedy zapanujemy nad chaosem, wyznaczymy nasze istotne potrzeby, ruszymy z miejsca w sposób przemyślany, dzięki czemu będą nas cieszyć wszelkie zmiany.

DOBROSTAN

Zanim jednak przystąpicie do noworocznych postanowień, zwolnijcie po zabieganym czasie grudniowym. Po pogoni za prezentami, po przygotowaniach świątecznych oraz po hucznym i głośnym sylwestrze. Filiżanka aromatycznej herbaty albo kawa z korzennymi przyprawami, ciekawa, mądra książka lub odprężający, lekki film, spacer z psem, drzemka z kotem, niespieszny wieczór z przyjaciółmi… Bo przecież slow life zaczyna się w głowie, a przed nami aż 366 dni! Tak, tak, 366. 2024 rok jest rokiem przestępnym.