WIOSNĄ… POSTAW NA STÓŁ

Zimą Wasze stoły przyodziane są świąteczną czerwienią lub błyszczącym sylwestrowym brokatem, luty przynosi nam zawsze moc serduszkowych dekoracji. Po tym okresie zawiesiste, korzenne zapachy schowajmy już do zimowego zasobnika. Idzie wiosna, a wraz z nią świeże jak nowalijki pomysły na dekoracje stołu. Przedstawiamy Wam trzy trendy królujące w tym sezonie.

POSTAW NA NATURĘ

W tym roku do łask wracają naturalne kolory: beże, brązy i szarości, ale okraszone odrobiną szaleństwa w postaci kolorowych dodatków. Beżowy lniany obrus nabierze zupełnie innego wyrazu, kiedy postawimy na nim duży talerz z kamionki w kolorze soczystej zieleni. Położone na nim owoce będą mienić się paletą barw, a karafka na wodę i piękne ryflowane szklanki wykonane z zielonego szkła dopełnią nam obraz tej stylizacji. Całość możemy wykończyć wielokolorowym akcentem, takim jak kwieciste serwetki.

WZORY I KOLORY

Drugim, zupełnie odmiennym pomysłem będzie użycie wzorzystej bazy w postaci obrusu. Wyraźna kolorowa krata lub wzór łąki będzie przyciągał wzrok gości już od progu. Do takiej stylizacji użyjmy białej albo beżowej zastawy wykończonej złotą lamówką. Tak eleganckie talerze trzymamy zazwyczaj na szczególne okazje, ale w zestawieniu z wiosenną bazą oraz kompletem złotych sztućców nabiorą zupełnie innego wyrazu. Świetnym dodatkiem będzie również masywny, jednokolorowy wazon pełen tulipanów lub donica z hiacyntami.

A MOŻE W STYLU BAUHAUS?

Tegorocznym trendem stają się również wyroby ceramiczne w nakrapiane wzory nawiązujące swoją prostotą do stylu zwanego „bauhaus" (jego geneza to Niemcy, rok 1919 r. charakteryzujący się funkcjonalnym, przemyślanym i zarazem estetycznym wzornictwem przemysłowym). Talerze, kubki, miski, patery i inne elementy zastawy będą świetnie łączyć się z surowym, drewnianym stołem. Do tego postawmy na dodatki w kolorze dominującym na ceramice. Świetnie sprawdzi się tutaj duży dzban na wodę lub misa na słodkości. Pozwólmy sobie również na przyjemność w postaci zapachowej świecy, ona zawsze ociepli atmosferę domowego ogniska, a świeże cytrusowe aromaty zmobilizują do działania wiosną.