Stół w romantycznym wydaniu

Kolacja we dwoje wymaga wyjątkowej oprawy. Jak przebrać stół, by stał się idealnym miejsce romantycznego spotkania? Co powinno się koniecznie na nim pojawić? I dlaczego świece są takie ważne?

Stół przygotowany na romantyczne spotkanie rządzi się swoimi prawami. Dlatego tak ważne jest, by udekorować go z pomysłem i elegancją. To nie jest stół, który przykuwa uwagę bogactwem kolorów – wybieramy raczej do niego jeden kolor przewodni, i drugi dodatkowy. Mimo takiego prostego zabiegu zwraca on na siebie uwagę intensywnością barw. To jest jego siła!

Istotnym elementem romantycznej aranżacji stołu są także dekoracje nawiązujące do miłości. Te o kształtach serca lub kwiatów sprawdzą się najlepiej. Pamiętajmy, że tak przygotowany stół powinien pobudzać, ożywiać i robić wrażenie. Z drugiej strony bardzo ważne jest, by para, która przy nim zasiądzie, poczuła intymny nastrój, który buduje więź. Dlatego stół przygotowany na romantyczną kolację nie powinien przytłaczać swoją wielkością. W końcu głupio byłoby siedzieć od siebie oddalonym o parę metrów!

Czerwień i biel

Kolor miłości może być tylko jeden – to wyrazista czerwień. Przykuwa ona wzrok oraz pobudza. To właśnie dlatego sportowa samochody mają często czerwoną karoserię. Również z tego powodu czerwone szpilki i szminka zwracają tak mocno uwagę. Więcej o tym kolorze możecie przeczytać tutaj: (https://smakistyl.pl/czerwien-najgoretsza-barwa.html). Jednak sama czerwień na stole nie będzie wyglądać dobrze. Dlatego możemy wykorzystać ją na dwa sposoby. Albo uczynić ją kolorem przewodnim i przebrać stół w czerwony obrus, z czerwoną zastawą, lecz z białymi dodatkami. Lub zrobić na odwrót – postawić na biel, na której znajdą się czerwone dodatki i akcenty.

Serwetki i podkładki

Gdy spojrzymy na stół, który został przebrany na kolację dla dwojga, to jedno od razu rzuci się w oczy – ktoś musiał włożyć w jego przygotowanie dużo serca i... umieścił na nim wiele elementów w kształcie serca. To z pozoru oczywiste rozwiązania sprawdza się znakomicie. Czerwone serwetki złożone w ten kształt stylowo wyglądają na białej porcelanie. To samo tyczy się podkładek – czerwone duże serca są nieodłącznym elementem romantycznej aranżacji.

Róże małe i duże

To obowiązek! Jeśli zdecydujemy się na te prawdziwe, to stawiamy je w wazonie. Ktoś może zapytać – jak to te prawdziwe? Pamiętajmy, że możemy przecież z czerwonego papieru wykonać duże, piękne pąki róż. Romantycznym pomysłem jest położenie po jednej róży na każdym z talerzy. Warto do niej wtedy doczepić czerwoną wstążkę. Stylowym pomysłem jest rozsypanie płatków róż na obrusie. Pomiędzy zastawą a innymi dekoracjami, będą się pięknie prezentować. Dodadzą także lekkości całej aranżacji stołu.

Płomień miłości

Nie można wyobrazić sobie romantycznej kolacji bez świec. Najlepiej wybierzmy te wykonane z czerwonego wosku o lekkim pobudzającym aromacie. Możemy postawić na duże świecie, które swoją szczupłością i wysokością będą górować nad blatem stołu. Warto też pomyśleć o wielu małych świeczkach, które rozłożymy pomiędzy talerzami i kieliszkami, tworząc migoczące gwieździste niebo na stole. Bez problemu znajdziemy takie małe świeczki w kształcie serca w internecie.

 

 

Niespodziewane dodatki

A co powiecie na romantyczne wyzwania? Eleganckim pomysłem jest przygotowanie czerwonej koperty z krótkim liścikiem, którą umieszcza się na talerzu – oczywiście na serwetce. Na pewno takie rozwiązanie zaskoczy drugą osobę. Taką kopertę możemy zrobić także z serwetki. Stół w romantycznym wydaniu nie wymaga wiele pracy, za to wygląda bardzo efektownie i przyprawia o szybsze bicie serca.