Stół na andrzejkowe party

Zasada każdej imprezy andrzejkowej jest taka sama: musi być tajemniczo, magicznie i wesoło. Pomożemy Wam wybrać andrzejkowe dekoracje na stół, aby party nabrało jeszcze więcej wyjątkowej atmosfery, ale pamiętajcie, że w tym roku jest jeszcze jedna ważna zasada nocy wróżb – pozostańcie bezpieczni i imprezujcie w małym, rodzinnym gronie.

Czerń nocy

Czarny, ciemny fiolet i granat – te kolory zdecydowanie królują w andrzejkowe noce! Spróbujcie na imprezowym stole połączyć przynajmniej dwa z nich – jeśli decydujecie się na czarny obrus, wybierzcie fioletowe serwetki czy zastawę. A może zaszalejecie i cały stół przygotujecie w czerni? To będzie efekt wow! Wtedy możecie przełamać tę ponadczasową barwę np. srebrnymi czy złotymi sztućcami. Złote dodatki świetnie sprawdzą się także wtedy, gdy decydujemy się na fiolet jako dominujący na andrzejkowym stole kolor. Złoto i śliwka to doskonałe połączenie!

Delikatny błysk

Na andrzejkowym stole nie może zabraknąć tego, co najbardziej kojarzy się z nocą wróżb – świec! Postawcie jednak na te najprostsze, zwykłe, białe, długie świecie, niekoniecznie zapachowe. W tym przypadku klimat mają tworzyć płomienie unoszące się ku górze. Ale żeby andrzejkowa impreza nabrała jeszcze więcej klimatu, rozłóżcie między talerzami łańcuchy światełek, tych, które tradycyjnie kładziecie na choinkę w okresie Bożego Narodzenia. Delikatne, tajemnicze światło to pozycja obowiązkowa na stole – górne światło absolutnie zabronione!

Dodatki niekonwencjonalne

Ale zastawa stołowa i świece to dość oczywiste elementy andrzejkowego stołu. Co Wy na to, żeby przyozdobić go czymś naprawdę imponującym? Do tego nie potrzeba wcale kosztownych, oryginalnych dodatków, dedykowanych imprezie andrzejkowej – wystarczy pomysłowość, która sprawi, że przedmioty codziennego użytku ozdobią Wasz stół. Przykłady? Rozrzućcie na nim luźno karty do gry, a na środku postawcie kulę, która będzie imitowała tę magiczną.  Kula może posłużyć także jako pojemnik na losy, z których będziemy wróżyć tej nocy. Świetnie sprawdzą się także ozdobne dynie, jeśli zostały Wam z Halloween – możecie podać w nich dipy, sosy czy przekąski.