Opakowanie na drugie śniadanie

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Po przedwakacyjnej kwarantannie nasze dzieci mogą mieć problem z codziennym wstawaniem i powrotem do rutyny. Ważne, by ułatwić im powrót na lekcje jak to tylko możliwe – i nie zapomnieć o najważniejszym, czyli planowaniu posiłków! Jak zapakować drugie śniadanie w ciekawy i nietuzinkowy sposób?

Box śniadaniowy

To co, kiedyś było standardem, czyli zwyczajne, proste pudełka na drugie śniadanie, dziś przechodzi drugą młodość! Oferta lunch boxów jest obecnie na tyle szeroka, że z powodzeniem możemy dopasować ten wyjątkowy, jeden box, który nasze dziecko z chęcią będzie zabierało do szkoły. Najlepiejzdecydować się na pojemnik, który nie jest zrobiony z plastiku – do wyboru mamy szkło, bambus, stal nierdzewną. Boxy nie muszą nosić w sobie tylko kanapek! Dostępne są pudełka podzielone na przegródki, do których możemy powrzucać wrapy, marchewki i desery. Jeśli nasze dziecko lubi sałatki, to nawet i to danie ma swój dedykowany box! Specjalny pojemnik na sałatkę z małym pojemniczkiem na sos i sztućcami, to najlepszy wybór.

Oprócz kanapki

Sałatki, surówki czy słodkie musli to również świetna propozycja drugiego śniadania. W pysznym musli mamy jednak zazwyczaj kilka składników – płatki, owoce, jogurt etc. Jak je umiejętnie spakować? Polecamy specjalne słoiczki typu weck, które nie otworzą się w plecaku – możemy ułożyć w nich wszystkie składniki, szczelnie zamknąć, a później umyć i użyć ponownie!

Out of the box…

… czyli pomyślmy trochę inaczej. Jeśli nie chcemy, by nasze dziecko nosiło do szkoły pudelka, na przykład dlatego, że nie ma już na nie miejsca  w plecaku, istnieje inne rozwiązanie! Oczywiście kanapek nie możemy po prostu wrzucić do tornistra czy torby, bo szybko zrobi się z nich zgnieciona plama. Ale jest inne rozwiązanie – torba na drugie śniadanie wykonana z włókna celulozowego! To lekkie, ale sztywne opakowanie, które zabezpieczy kanapki przed zgniecieniem. Uwaga – są wielokrotnego użytku!