Odpalamy jesienny klimat

Nic tak perfekcyjnie nie buduje prawdziwie jesiennego klimatu, jak świecie! Mają aż dwie właściwości, które pozwalają im tak skutecznie budować w domu tę przytulną, ciepłą atmosferę. Po pierwsze – dają ogień, po drugie – piękne, jesienne zapachy, które możemy dopasowywać do naszych upodobań. A jakie rodzaje świec mamy obecnie do wyboru?

W służbie środowiska

Czy wiecie, że tradycyjny wosk pszczeli to już nie jedyna możliwość przy wyborze świec? Teraz ogromną popularność zyskuje wosk sojowy. Jest ekologiczny, w pełni wegański i pachnie naprawdę intensywnie. Czytajmy skład naszych świec i omijajmy te, których wosk wykonany jest z parafiny – to stary i wciąż dość popularny surowiec, ale niestety, szkodliwy dla środowiska. Producenci świec parafinowych niechętnie bowiem chwalą się tym, że podczas spalania do powietrza uwalniają się niebezpieczne – na przykład benzen. Inaczej natomiast jest z woskiem świec stearynowych, który uznaje się za ekologiczny.

Nie taki zwykły knot

Czy wiecie, kto może być prawdziwym bohaterem jesiennego klimatu w domu? Knot! Tak, tak, zwyczajne, bawełniane knoty powoli przegrywają w konkurencjach z knotami drewnianymi! Odpalcie w swoim domu świece z takim knotem, będziecie zachwyceni, dźwiękiem, który taka świeczka wydaje. To niezwykle przyjemna dla zmysłów imitacja strzelającego ogniska – koniecznie spróbujcie!

Zapachy jesieni

Propozycji jesiennych aromatów jest wprost bez liku. Możemy wybierać spośród tych warzywno-owocowych, jak dyniowe, śliwkowe czy gruszkowe. Jesienne wieczory będą przyjemniejsze, gdy wzbogacimy je aromatami klasycznych dla tego sezonu przypraw – cynamonu czy kardamonu. My jesteśmy wielkimi zwolennikami łączenie zapachów – odpalenie jednocześnie świecy dyniowej i cynamonowe to prawdziwa nagroda dla zmęczonych zmysłów! Do takich zabiegów zresztą idealnie sprawdzają się niekoniecznie klasyczne świecie w słojach, lecz woski zapachowe. W kominku połam dwa różne woski, aby w mieszkaniu unosił się zupełnie nowy, twój wymarzony aromat.