Letni stół w trzech odsłonach

Orzeźwiające śniadania przy wschodzącym słońcu i kolacje przy delikatnym blasku lampionów – za to kochamy posiłki latem! A żeby nie tylko smakowało, ale też wyglądało, poczytajcie o trzech trendach stylizacji letniego stołu.

Owoce lata

Owoce sezonowe są tak piękne, soczyste i miłe dla oka, że możemy je nie tylko zjadać, ale też wykorzystać do aranżacji stołu. Wybierz jeden motyw przewodni – np. mango czy kiwi i postaraj się dobierać serwetki, obrus czy – jeśli posiłek zjesz w ogródku – jednorazowe talerze czy sztućce, w konkretnym kolorze, przypominającym ten owoc. Do tego podaj owoce na deser, w różnych konfiguracjach – na talerzykach z liśćmi mięty, w formie galaretek ozdobionych cząstkami owoców czy smoothies w wysokich szklankach. Ale możesz też postawić na prawdziwe soczyste szaleństwo i stworzyć owocowy misz-masz. Gwarantujemy, taka feeria barw zachwyci każde oko! Postaw na truskawki, borówki, ananasy, mango, cytryny i maliny – ułóż na stole miseczki z tymi pysznościami, ale też przygotuj dekoracje z ich użyciem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak ozdobić wazon plastrami cytryny, zerknij do naszego działu Kuchenne Triki:https://www.youtube.com/watch?v=cxnV3O2fx58

Polne kwiaty

Lato bez kwiatów to nie lato! Przygotujcie kilka przezroczystych wazonów, w których powstawiacie świeżo zerwane z pola kwiaty, a także wazy, gdzie można powrzucać same główki kwiatków, by pływały w wodzie, wraz z małymi świeczkami. Motyw polnych kwiatów doskonale sprawdzi się także na obrusie – z łatwością znajdziesz takie w letnich kolekcjach sklepów. Możesz też zerwane kwiatki położyć przy każdym z talerzy, obok serwetki, w ramach estetycznej dekoracji. Aby Twój stół miał nieco bardziej rustykalny klimat, możesz zrezygnować z wazonów na rzecz ceramicznych kanek czy mleczników – kwiaty nabiorą w nich nowego wymiaru!

Naturalnie

A teraz coś dla minimalistów – co powiesz na połączenie natury z… naturą? Mamy na myśli wykorzystanie naturalnych materiałów, jak len oraz użycie jako dekoracji tego, co możemy znaleźć w lesie czy na polu. Proste, beżowe lub białe obrusy i serwetki z lnu będą pięknie komponować się z trawą czy mchem, z których możesz stworzyć wyjątkową kompozycję artystyczną, na przykład na drewnianej desce lub w misie. Postaw także na dodatki z kory, jak podstawki pod tealighty czy niewielkie pojemniczki.