Kuchnia w trendach na 2021

Jeśli stoicie właśnie przed remontowanym wyzwaniem, mamy dla Was małą wskazówkę! Trendy designerskie w kuchni na 2021 to coś, czym możecie się zainspirować – wydają się ciekawe, funkcjonalne i bardzo efektowne! Jak więc będą wyglądać nasze wnętrza w przyszłym roku? Zapraszamy.

Potrzeba zrównoważenia

Tematyka bycia proeko nie może odejść w odstawkę, gdy stan naszej planety z roku na rok się pogarsza – ekologiczne klimaty czuć więc już nie tylko w modzie, ale też urządzaniu wnętrz.  Jeśli więc chcecie wpisać się w ten akurat trend (co bardzo polecamy!), to w projektowaniu kuchni skupcie się na jasnych barwach, bliskich ziemi, naturze – brązach, Popielach, beżach i zieleni. Wykorzystajcie też naturalne materiały, takie jak trawa morska, bambus czy kukurydza – to właśnie te produkty będą w 2021 roku często wykorzystywane do produkcji  nowoczesnych elementów mebli i detali dekoracyjnych. Bądźcie eko, czujcie się dobrze w swojej kuchni i pomagajcie planecie!

Technologia goni tradycję

Od nowego roku możemy spodziewać się jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju technologii, także w projektowaniu wnętrz. W kuchniach już teraz coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju nowinki technologiczne, a niedługo ten trend będzie jeszcze silniejszy. Dlatego kuchnie w tym stylu pełne są nowoczesnych sprzętów, ale także, przez to, że stają się miejscem spotkań całej rodziny, stają się nowym salonem – i dlatego coraz częściej w takich kuchniach znajdują się telewizory. Co więcej – nowoczesne meble kuchenne mają nawet specjalne szafki, w które można wbudować płaski telewizor!W meblach i dodatkach widoczna jest połączona z tym stylem jednolita faktura, gładkie fronty, metalowe półki i modne ostatnio heksagony.

Minimalizm wciąż na podium.

Ten trend nie przemija od lat! I może właśnie z tego powodu warto w niego zainwestować – w końcu minimalizm jest na tyle uniwersalny, że za kilka lat nie będzie nas raził w oczy. Współczesne trendy wspierają minimalistyczne wnętrza, bo te kojarzą się z przejrzystością i łączą z pożądanym obecnie stylem życia. Jeśli zrezygnujemy z przepychu w kuchni, pozbędziemy się nadmiaru sprzętów i dodatków, wówczas poruszanie się i korzystanie z naszej przestrzeni, będzie po prostu wygodniejsze, a przy tym mniej frustrujące! Minimalizm jest również przyczyną porządku w kuchni.