Jesienny stół na 2020

Jesień już za progiem! Subtelna zmiana w jadalni na pewno wyjdzie nam na dobre, poprawi nastrój i odświeży wnętrze! A co właściwie będzie w trendach w temacie jesiennych stołów w tym roku? Poczytajcie o najmodniejszych kolorach, kształtach, materiałach i dodatkach, które przyprowadzą do Waszej kuchni piękną, złotą jesień.

Kolory jesieni

Wasze stoły pokochają barwy, które trendbooki dyktują na jesień 2020! Jeśli chcecie mieć modny stół, poszukajcie obrusów, bieżnika i dodatków w takich barwach, jak karmelowy, oliwkowy i cynamonowy. Karmel to bardzo przytulny kolor, który ociepli wnętrze i będzie pięknie komponował się z ciemnym drewnem. Świetnie wpasuje się także w etniczną kuchnię, gdzie pierwsze skrzypce gra biel. Z kolei cynamonowy odcień bardzo ociepli stół – wyobraźcie sobie podwieczorek, pyszne kakao i jesienną aurę za oknem, gdy stół rozkochuje w sobie tym pięknym, korzennym kolorem! A jeśli uwielbiacie zieleń, to czas wymienić tę letnią, soczystą wersję, na nieco bardziej przygaszoną, czyli oliwkową. Będzie pięknie pasowała do musztardowej żółci lub odcienia jarzębiny!

Twardy, jak kamień

Trendy na 2020 i 2021 zachęcają, by inwestować w kruszec, jakim jest marmur. Stół wykonany z kamienia jest niezwykle elegancki, solidny i pięknie stylizuje całe wnętrze! Marmur to ponadczasowy kamień, nie tylko unikatowy jako najprawdziwsze dzieło natury, ale także uniwersalny poprzez niezliczoną liczbę odmian i kolorów.   To będzie zakup na lata – po pierwsze jest bardzo trwały, a po drugie, pasuje do niego wiele rożnych barw. Tej jesieni połączmy go z ciepłym różem i oliwkową zielenią, dodatkami z imitacji złota i metalu, a także zastawą w ciemnym kolorze.

Praktyczna dekoracja

Wygląda pięknie, jest praktyczna i możemy mieć dowolną jej ilość, w rożnych kształtach i odcieniach. Co to takiego? Taca! Ten ostatnio bardzo modny gadżet jest świetną dekoracją stołu. Dobierzmy tacę w zbliżonym lub kontrastującym do stołu czy obrusu odcieniu i ustawmy na niej wszelkie dodatki – serwetki, świece, czy karafkę. Oczywiście, aby osiągnąć efekt, zdecydujmy się na solidny materiał i dobrą jakość tacy. Jest jeszcze coś, co możemy na niej ustawić i co jednocześnie świetnie wpisuje się w trendy na 2020 – wazon z suszonymi kwiatami. Jesień gwarantowana!