Jak stylowo jeść na wakacjach?

W trudnym czasie, gdy pandemia wciąż nie została zwalczona, zastanawiamy się, jak zorganizować sobie urlop, by nie zagrażać sobie i innym, ale przy tym wypocząć. Jedną ze wskazówek może być na przykład unikanie jedzenia w restauracjach. Jeśli tegoroczne wakacje spędzacie na plaży, mamy dla Was kilka wskazówek, jak nie odmawiać sobie stylowych posiłków nawet na piasku!

Piknikowy vibe

Plażowanie to najlepszy pretekst, by dołożyć do listy zakupów uroczy i stylowy kosz piknikowy! Wiklinowe i ratanowe boxy z niezliczoną ilością schowków, kieszeni i innych udogodnień są najlepszą opcją, kiedy chcemy pomieścić dużo pojemniczków, butelek, sztućców i serwetek. Piknikowe kosze możemy kupić nawet z gotowym wyposażeniem, pasującym stylem i kolorami do siebie nawzajem. Do tego koniecznie pamiętajmy o butelkach na napoje – tych wielorazowego użytku. Przysłużymy się planecie, jeśli będziemy przygotowywać napoje lub wodę sami w domu i przynosić je ze sobą na plażę – oszczędność i oszczędność plastiku gwarantowane.

Pojemniki na żywność

Na plaży, gdy naszym przekąskom grozi zasypanie ziarnkami piasku, musimy być odpowiednio zabezpieczeni! Pojemniki na żywność to podstawa – owijanie jedzenia w plastikowe worki jednorazowego użytku, czy też folie aluminiowe nie tylko odbiera nam przyjemność z jedzenia, ale jest także szkodliwe dla środowiska. Lunchboxy możemy wybrać praktycznie w dowolnych wzorach, wielkościach i kolorach – te dostępne w ofertach są na tyle estetyczne, że mogą udawać nawet mini-zastawę stołową podczas naszego wypoczynku. Przynosząc jedzenie w boxach możemy dodatkowo wystylizować je tak, jakbyśmy jedli w domu – dodatkowe ziarna słonecznika, liście bazylii czy małe marchewki absolutnie wskazane dla smaku i wrażeń wzrokowych!

A co jeść?

No właśnie – jakie menu powinniśmy skomponować, gdy zamierzamy spędzić dłuższy dzień na plaży? Najlepiej to co chłodne, zdrowe i nie zepsuje się od słońca. Bardzo dobrym pomysłem będą wszelkiego rodzaju smoothies, które możemy wlać do naszych butelek i zabraćze sobą jako drugie śniadanie -  z powodzeniem zastąpią stały pokarm, jeśli przygotujemy je na bazie banana i kefiru, będą bardzo sycące. Wszelkie sałatki, bowle na bazie kaszy czy ryżu oraz lekkie kanapki i wrapy na zimno – wskazane!