DIY: Świece domowym sposobem

Szał na pięknie pachnące świece wciąż trwa! Można kupić je w wielu miejscach, w gotowych słojach, o konkretnych zapachach. Świece fantastycznie wpływają na atmosferę we wnętrzu, uspokajają i poprawiają nastrój. To niezwykle stylowe gadżety! A gdyby tak mieć spersonalizowane, w ulubionym zapachu, w dowolnej ilości i znacznie taniej? Jak zrobić własne świece?

Samodzielnie, czyli najlepiej

Samodzielnie zrobione świece nie tylko dają ogrom satysfakcji, kiedy już je wykonamy i zapalimy. To także świetna zabawa sama w sobie! Możesz w ten sposób spędzić naprawdę relaksujące popołudnie, bawiąc się formami, zapachami i naklejając na świece przeróżne etykiety, pasujące do Twojego wnętrza. Takie produkty będą znacznie mniej obciążające dla Twojego portfela – duże, pięknie pachnące w świece w pokaźnych słojach potrafią kosztować krocie!

 

Jak zrobić świece domowym sposobem?

Aby wystartować ze swoją domową produkcją świeczek, najpierw upewnij się, że masz przy sobie wszystkie rzeczy z poniższej listy.

  • wosk (parafina), możesz użyć resztek niespalonych do końca świec, ale tych bezzapachowych
  • garnek o grubym dnie i miska,
  • foremka lub słoik (w słoiku świeczka będzie stabilniejsza i nie ryzykujesz jej rozlania
  • gotowy knot (lub zwyczajny sznurek),
  • szpatułka,
  • olejek zapachowy w ulubionym aromacie

Gotowe? No to zaczynamy! Wosk czy pozostałości po niedopalonych świecach wrzuć do wcześniej przygotowanej miski. Do garnka wlej wodę, zagotuj ją, a gdy będzie wrzała, postaw na nim miskę ze swoim woskiem, który rozpuści się w tej wodnej kąpieli. Gdy wosk się roztopi, dodaj do niego ulubiony olejek zapachowy – takie olejki możesz dostać w sklepach ze zdrową żywnością albo supermarketach. Ilość kropel dostosuj do tego, jak intensywnie chcesz, aby pachniała Twoja świeca. Wymieszaj zawartość i przelej do słoika, ale uważaj! Najpierw na środku słoika umieść knot lub sznurek, dopiero teraz delikatnie przelewaj wosk, aby knot wystawał ponad świecę. Wyrównaj wylaną masę swoją szpatułką - teraz Twoja świeczka musi wystygnąć. Odstaw ją na 24 godziny, a po tym czasie, relaksuj się i ciesz ulubionym zapachem!