Dekoracje na piknik rodzinny w ogrodzie lub na łące

Tradycja pikników rodzinnych jest bardzo długa. Już 200 lat temu elegancko ubrane damy i dostojni panowie spędzali czas na łonie natury, jedząc wykwintne dania i prowadząc towarzyskie rozmowy. Wokół biegały dzieci, goniąc motyle czy bawiąc się w chowanego. Cieszymy się, że ta praktyka przetrwała i w dzisiejszych czasach dostępna jest dla każdego.

Nie jest istotne czy jesteście mieszkańcami dużego domu z ogrodem czy przeciętnego M-2 w bloku. Piknik to wspaniała rozrywka bez względu na to, czy odbywa się we własnym ogrodzie, miejskim parku, nad jeziorem czy na wiejskiej łące. Najważniejsza jest miła atmosfera i możliwość spędzenia czasu z najbliższymi. Jednakże warto podkreślić, że piękne otoczenie sprzyja celebracji chwili. Jak nietypowo i niewielkim kosztem udekorować piknikowy stół lub kocyk? Co może się przydać, kiedy piknikujesz we własnym ogrodzie a co, gdy na łące? O tym przeczytasz poniżej.

Daj się zrobić w balona

Balony mają dwie zasadnicze zalety: są lekkie i nienadmuchane zajmują niewielką powierzchnię oraz występują w setkach wzorów i kolorów. A to znaczy, że możemy je zabrać ze sobą wszędzie oraz stworzyć z nich dekoracje w każdym stylu. Gdy mamy dostęp do balonów z helem dobrym pomysłem będzie przywiązanie do nich wstążek, a do drugiego końca wstążki cięższego kamienia. Wykorzystajmy wstążki o różnych długościach i w wielu barwach. Kamienie kładziemy koło stołu lub kocyka, gdzie będzie odbywał się piknik i cieszymy się ogrodem latających wokół balonów. Wszystkim, którzy dysponują jedynie balonami tradycyjnie pompowanymi, proponujemy rozciągnąć sznurek pomiędzy drzewami i zawiesić na nim girlandę z kolorowych balonów. Będzie wyglądała bajecznie i przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym, ale i starszym uczestnikom spotkania. W przypadku pikniku na łące, na której nie ma drzew, dobrym patentem jest wykorzystanie małych balonów. Takie niewielkie baloniki (wielkości 10-15 cm) można przywiązać np. do słomek do napojów i zrobić z nich kilka balonowych bukietów. Bukiety włożyć do tradycyjnego wazonika lub zwykłej szklanki i ustawić na kocyku. Bukiety z balonów nie wymagają wody, a co za tym idzie – gdy flakonik się wywróci, nic nie zaleje kocyka.

Postaw na kwiaty

Wiosną i latem, a zatem wtedy, kiedy najczęściej urządzamy pikniki, kwiaty są wyjątkowo łatwo dostępne. Można nazrywać ich z przydomowego ogrodu lub zakupić niedrogo od ulicznej handlarki. Kwiaty pasują zawsze a mnogość kształtów, kolorów i wielkości pozwala na dopasowanie kwiatowej dekoracji bez względu na okoliczności i możliwości dekorującego. Wazonik z bukietem kwiatów postawiony na stole to niewątpliwie piękna, choć banalna ozdoba, a my dziś skupiamy się na nieszablonowych rozwiązaniach. Oryginalną kwiatową dekoracją będą bukiety w butelkach lub wąskich słoikach, zawieszonych nad stołem lub na gałęziach drzew w pobliżu miejsca, gdzie będzie odbywał się piknik. Po prostu włóż do butelki lub słoika kwiaty, szyjkę naczynia okręć mocno sznurkiem i zawiąż w wybranym miejscu. Taka dekoracja jest nie dość, że piękna to praktyczna, ponieważ nie przeszkadza biesiadnikom podczas gier planszowych czy jedzenia. Dobrym pomysłem będzie także zatopienie kwiatów w lodzie. W każdym otworze foremki na lód umieść kwiatostan, zalej go powoli wodą, aby nie utracił swojego kształtu, a foremkę włóż do zamrażarnika. Gwarantujemy, że kostki lodu z zatopionymi w środku kwiatkami będą wspaniale wyglądały np. w dzbanku z lemoniadą. Osoby, które piknik chcą urządzić na łące lub w parku mają nieco ograniczeń logistycznych, lecz to nie znaczy, że w ogóle powinni zrezygnować z kwiatowych dekoracji. Coś, co szczególnie spodoba się kobietom i dziewczynkom to wianki i opaski wykonane z prawdziwych kwiatów. Nie zajmują one dużo miejsca, więc zmieszczą się w każdym koszu piknikowym oraz nie wymagają dostępu do bieżącej wody. Ozdobę można także wypleść bezpośrednio na pikniku, z polnych kwiatów rosnących w pobliżu. Wspólne wyplatanie wianków to także dobra zabawa dla damskiej części uczestników spotkania. Opaski z kwiatów będą uroczo wyglądały na głowach każdej pani.